Yoga Alliance onaylı online yin yoga eğitimi 50 Saat

Yoga Alliance onaylı online yin yoga eğitimi 50 Saat

 

Kimler katılabilir?
Bu çalışmaya yin yogaya ilgi duyan, merak eden, yin yoga ders vermek ve tek başına yapabilecek duruma gelmek isteyen, bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.
Eğitim süreçleri kayıt altına alınıyor ve bir sorun çıkmadığı sürece link katılımcılarla paylaşılıyor. Böylece eğitimi kaçıran veya tekrar etmek isteyen bir kez daha izleyebilecektir.
 

Eğitim süreci nasıl işleyecektir?
• Toplamda 30 saat Berra Sertel ile online canlı teoriye dayanan dersler olacaktır.
• 10 saat online yin yoga ders katılımı şarttır. Bu 10 saati kursa kayıt olduktan sonra tamamlamaya başlayabilirsin. Programa katılmak isteyen aylık yin yoga derslerine kayıt yaptırabilir ve şimdiden ders saatlerine saydırabilir.
• Yin yoga derslerinin illaki hepsini Berra Sertel ile yapma zorunluluğu yoktur, başka uzmanların dersleri de sayılacaktır. IG TV üzerinden kayıtlı yin yoga derslerini yapmak da bu 10 saate sayılacaktır.
• Eğitime kayıt olan Şubat ayı boyunca Beden Koçu online yin yoga derslerine ücretsiz katılabilir. Gün ve saatler için Şubat ayı yin yoga ders programına bakabilirsin.
• Kalan diğer 10 saat ise okunması gereken kitaplara ayrılacaktır. Bu kitapların bir an önce okunması şart değildir. Okunması gereken bu dört ve oldukça ince kitapların isimleri kayıttan sonra öğrenciye bildirilecektir.
• Yapılacak online eğitim buluşmalarında öğrencilerin soruları bitmediği sürece saat doldu diye eğitim kesilmeyecektir.
• Eğitim süresince whatsapp grubu kurulacaktır “yin yoga destek hattı” gibi düşünebilirsin. Unutulan, sonradan akla gelen sorular için kullanılacaktır. Ayrıca eğitim süreci bu gruba gönderilecek videolar ile desteklenecektir. Bu videolar da yine daha önceki yüz yüze yapılmış eğitimlere aittir.

 
Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
100 saatlik eğitimlerde yin yoga uzaman adayları birer saat ders anlatmak zorundadırlar ve aradaki en büyük fark budur. Eğitim içerik açısından farklılık göstermemektedir, eğitim dosyası 220 sayfadır ve kayıttan sonra öğrenciye e-posta yoluyla gönderilecektir.
 

PROGRAM İÇERİĞİ
Yoga anatomisi
Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez sadece bilimsel gerçekler üzerine kuruludur. Uzman bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerini keşfetmelerine ışık tutacaktır. Verilecek olan anatomik bilgiler ömürlüktür, sağlam bir temel oluşturularak diğer yoga tarzlarında da kısmen kullanabilecektir. Özellikle son dönemde önemi daha fazla anlaşılan ve artan fasya yapıları son araştırmalar doğrultusunda aktarılacaktır çünkü bilim her gün değişmekte ve gelişmektedir.
 
Yin yoga pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların yin yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışından da bahsedilerek incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla katılımcılar bireysel yin yoga uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecek ve aktarabilmeyi algılamış olacaktır. Bütün temel yin yoga duruşları oldukça detaylı incelenecek olup, belirli rahatsızlıklarda hizanın nasıl değişmesi gerektiği çok detaylı anlatılacaktır.
 
Meridyenler ile 5 element
Yin yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alındığından dolayı detaylı olarak aktarılacaktır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutmasını sağlayacak şekilde aktarımlar olacaktır. Elementlerin yin yoga duruşlarına nasıl uyarlandığı Pauli Zink öğretisiyle örtüşecek şekilde bakılacaktır. Çin tıbbı elementlerin günlük hayatımızdaki etkilerinden poza nasıl taşıdığımıza psikolojik açıdan bakılacaktır.
 
Diğer konular
Yin yoga ders verme tekniklerini geliştirme
Yin yoga ders verme korkusunu yenme
Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
Yin yogada tarz oluşturabilme
Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları
 
Buluşma tarihleri ve saatleri:
07 Şubat Salı 19:30 – 22:00
10 Şubat Cuma 19:30 – 22:00
12 Şubat Pazar 13:00 – 17:10

14 Şubat Salı 19:30 – 22:00
17 Şubat Cuma 19:30 – 22:00
19 Şubat Pazar 13:00 – 17:10

21 Şubat Salı 19:30 – 22:00
23 Şubat Perşembe 19:30 – 22:00
24 Şubat Cuma 19:30 – 22:00
26 Şubat Pazar 13:00 – 17:10

Hafta sonları 12,5 saat
Hafta içi 17,5 saat
Toplam 30 saat
 
Kayıt ve Bilgi
E-posta: yoga@berrasertel.com
IG hesabı: @berrasertel DM

Comments are closed.