Yin Yogada Meridyenlerle İlgili Bilinmeyenler

Bu atölye çalışması herkese açıktır. Yoga eğitmenlerini için besleyici bilgilerle dolu olmakla birlikte ilgisini çekenlerin beden, ruh ve zihin bağlantısını anlamasına vesile olacaktır. Atölye çalışmasına katılmak isteyenler daha önce Yoga yapmış olmak zorunda değildirler.

Kursun içeriğinde neler vardır?

Çalışma Yin Yoga çalışması ile başlayacaktır. Bedenimizi ve pozlar içinde verdiğimiz tepkileri anlamak için iç organlarımızın taşıdığı duygular ve yansımaları elementler bağlamında anlatılacaktır. Yapılacak olan iç organı testiyle de kişinin en çabuk zarar gören iç organının hangisi olduğunu ve hangi duygularla başa çıkarken zorlandığını görecektir.

İç organlarımızın bağlı olduğu enerji kanalları meridyenleri nasıl harekete geçirebileceğimizi görerek sağlığımıza katkı sağlamak için ipuçları edinilecektir. Bu bağlamda kısaca iç organı saatini de ele alıp içimizdeki sistemin nasıl çalıştığına ve psikolojimizi ve fizyolojik rahatsızlıklarımızı nasıl etkileyip nasıl çözümde yardımcı olacaklarını göreceğiz.

Ne yazık ki günümüzde Yin Yoga çoğu zaman bedensel pasif egzersizlerle kalıcı esneklik getiren yoga tarzı olarak biliniyor. Fakat Yin Yoganın beden, ruh, zihin ve sağlık üzerindeki etkisi çok daha derindir. Bu kursta Yin Yoga’nın Çin tıbbı paralelinde insan psikolojisinin bedenlerimize nasıl yansıdığına dair temel bir giriş yapılacaktır. Kurs içeriğinde yine doktor verilerine dayanılarak kişiye özel iç organı testi de yapılacaktır, bu testle birlikte iç organlarımızdaki enerji akışı ile birlikte var olan veya oluşabilecek sağlık sıkıntıları ortaya çıkar. Yin Yoga pozları bu sonuçlar göz önünde bulundurularak yapılırsa kişinin özel rahatsızlıklarına şifa olur, oluşabilecek rahatsızlıklara da önlem olur dolayısıyla daha hedefe yönelik çalışılmış olur.

Bu kursa ilgisi olan herkes katılabilir, özellikle de Yin Yoga eğitmenlerinin kendi gelişimleri için fazlasıyla faydalı bir kurs olacaktır. Her şeyden önce Yoganın bir bütün olduğu unutulmamalı ve şifa yönüne ulaşabilmek için hem meridyenler, hem çakra hem de elementler doğrultusunda incelenmelidir. Bu kurs tüm bu bilgileri harmanlayarak temel olarak katılımcılara sunacaktır.

 

Çalışma Tarihi: 14  – 15 Nisan 2018

Cumartesi ve Pazar saat 11:00-14:00

Ücret: 350 TL

www.antalyayoga.com

Adres: Demircikara Mah. Burhanettin Onat Cad. 1426 Sok. Arıtürk Sit. B Blok No: 25/A  Muratpaşa / ANTALYA
Tel: 0532 668 03 54
E-posta: info@antalyayoga.com

Comments are closed.