ONLINE Yin yoga eğitimi 50 saat

Yin yoga eğitimi 50 Saat
Yoga Alliance onaylı online

 
Kimler katılabilir?
Bu çalışmaya yin yogaya ilgi duyan, merak eden, yin yoga ders vermek ve tek başına yapabilecek duruma gelmek isteyen, bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.
Eğitim süreçleri kayıt altına alınıyor ve bir sorun çıkmadığı sürece link katılımcılarla paylaşılıyor. Böylece eğitimi kaçıran veya tekrar etmek isteyen bir kez daha izleyebilecektir. Kayıt linkleri 30 gün boyunca katılımcı için indirebilmesi için açık tutulacaktır. Kişi kendi cihazına indirdiği sürece de ömür boyu erişim sağlayabilecektir.

Eğitim süreci nasıl işleyecektir?
• Toplamda 30 saat Berra Sertel ile online canlı teoriye dayanan dersler olacaktır. Eğitim günleri dışında 10 saat online yin yoga ders katılımı şarttır. Bu 10 saat kurs ücretine dahildir, eğitimle birlikte başlayacaktır gün ve saatler eğitim başlamadan önce katılımcılara bildirilecektir.
• Kalan diğer 10 saat ise okunması gereken kitaplara ayrılacaktır. Bu kitapların bir an önce okunması şart değildir. Okunması gereken bu dört ve oldukça ince kitapların isimleri kayıttan sonra öğrenciye bildirilecektir.
• Toplamda eğitim, yin yoga dersleri ve okunacak kitaplar ile 50 saatlik bir sertifika programıdır.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
100 saatlik eğitimlerde yin yoga uzaman adayları birer saat ders anlatmak zorundadırlar ve aradaki en büyük fark budur. Eğitim içerik açısından farklılık göstermemektedir, eğitim dosyası 220 sayfadır ve kayıttan sonra öğrenciye e-posta yoluyla gönderilecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ
Yoga anatomisi
Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez sadece bilimsel gerçekler üzerine kuruludur. Uzman bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerini keşfetmelerine ışık tutacaktır. Verilecek olan anatomik bilgiler ömürlüktür, sağlam bir temel oluşturularak diğer yoga tarzlarında da kısmen kullanabilecektir. Özellikle son dönemde önemi daha fazla anlaşılan ve artan fasya yapıları son araştırmalar doğrultusunda aktarılacaktır çünkü bilim her gün değişmekte ve gelişmektedir.

Yin yoga pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların yin yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışından da bahsedilerek incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla katılımcılar bireysel yin yoga uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecek ve aktarabilmeyi algılamış olacaktır. Bütün temel yin yoga duruşları oldukça detaylı incelenecek olup, belirli rahatsızlıklarda hizanın nasıl değişmesi gerektiği çok detaylı anlatılacaktır.

Meridyenler ile 5 element
Yin yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alındığından dolayı detaylı olarak aktarılacaktır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutmasını sağlayacak şekilde aktarımlar olacaktır. Elementlerin yin yoga duruşlarına nasıl uyarlandığı Pauli Zink öğretisiyle örtüşecek şekilde bakılacaktır. Çin tıbbı elementlerin günlük hayatımızdaki etkilerinden poza nasıl taşıdığımıza psikolojik açıdan bakılacaktır.

Diğer konular
Yin yoga ders verme tekniklerini geliştirme
Yin yoga ders verme korkusunu yenme
Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
Yin yogada tarz oluşturabilme
Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları

Buluşma tarihleri ve saatleri:

02 Ocak Salı 19:30 – 22:00
05 Ocak Cuma 19:30 – 22:00
07 Ocak Pazar 13:00 – 17:10

09 Ocak Salı 19:30 – 22:00
12 Ocak Cuma 19:30 – 22:00
14 Ocak Pazar 13:00 – 17:10

16 Ocak Salı 19:30 – 22:00
18 Ocak Perşembe 19:30 – 22:00
19 Ocak Cuma 19:30 – 22:00
21 Ocak Pazar 13:00 – 17:10

Hafta sonları 12,5 saat
Hafta içi 17,5 saat
Toplam 30 saat

Erken ödeme 04 Aralık 2023
Kayıt ve Bilgi
E-posta: yoga@berrasertel.com
IG hesabı: @berrasertel DM

Comments are closed.