Eflatun Yoga 50 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı 2018

BERRA SERTEL İLE 50 SAATLİK YİN YOGA UZMANLIĞI

Kimler katılabilir?
Çalışma Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır. Ancak 200 saatlik temel uzmanlık sertifikası olan kişiler kurstan sonra pratik yaptırma yetkisine sahip olacaktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler

1.Buluşma             07/08 Nisan 2018

2.Buluşma             28/29 Nisan 2018

Toplamda 40 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 10 saat yin yoga pratiği katılım şarttır. Bu 10 saati kursa katılmaya karar verdikten sonra kurs başlamadan önce de tamamlamak mümkündür.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
Bu program herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga eğitmenlerin yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip pratik yapabilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer eğitimlerde olan pratikler daha azdır ve katılımcı  pratik yaptırmayacaktır.

PROGRAM  İÇERİĞİ

  1. Yoga Anatomisi

Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.

  1. Yin Yoga Pozları

Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla uzmanlar ve katılımcılar bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.

  1. Meridyenler ile 5 Element

Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

  1. 5 Element ile Taoist Meditasyon deneyimi

5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Elementlerin günlük hayatımızda bizi nasıl etkilediklerini gözler önüne sermede yardımcı olur.

  1. Diğer Konular

Pratik yaptırma tekniklerini geliştirme

Pratik yaptırma korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme

Yin Yoga pratik tarzlarını oluşturabilme

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Taoist akışların üzerinden geçilecektir

İletişim: http://eflatunyoga.com/

23 Nisan Mahallesi 249. Sokak No:15 Nilüfer Office & Suites

Nilüfer / BURSA

Tel: +90 542 234 9642

Comments are closed.