Düzce Gaja Yoga 50 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı 2020

YA ONAYLI 50 SAATLİK YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI

Uzmanlığını al, hayatını dönüştürecek bu süreci başlat!
Bilimsel ve psikolojik gerçeklerin yansımasıyla harmanlanan bu bilgi dolu Yin Yoga eğitimini kaçırmak istemiyorsan sen de aramıza katıl!

Kimler katılabilir?
Bu çalışmaya  Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır. Ancak 200 saatlik temel uzmanlık sertifikası olan kişiler kurstan sonra ders verme yetkisine sahip olacaktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatleri
1.Buluşma 22/23 Şubat 2020
2.Buluşma 14/15 Mart 2020

Toplamda 40 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 10 saat yin yoga pratiği katılımı şarttır. Bu 10 saati kursa katıl
maya karar verdikten sonra kurs başlamadan önce de tamamlamak mümkündür.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
Bu çalışma herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga uzmanlarının yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip pratik yaptırabilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer çalışmalarda olan pratikler daha azdır ve katılımcı pratik yaptırmayacaktır.

PROGRAM İÇERİĞİ
Yoga Anatomisi
Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerini keşfetmelerine ışık tutacaktır.

Yin Yoga Pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla uzmanlar ve katılımcılar bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.

Meridyenler ile 5 Element
Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

5 Element ile Taoist Meditasyon deneyimi
5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Elementlerin günlük hayatımızda bizi nasıl etkilediklerini gözler önüne sermede yardımcı olur.

Diğer Konular
Ders verme tekniklerini geliştirme
Ders verme korkusunu yenme
Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
Yin Yoga pratik tarzlarını oluşturabilme
Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları
Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi
Taoist akışların üzerinden geçilecektir.
Mümkün olan en kısa sürede son derece zengin bilgi ile donatılmış bu değerli programda birlikte olmak dileği ile,

Kayıt ve Bilgi
Yer:  Gaja Yoga, Kültür Mahallesi, Düzce Merkez
E-posta:  gaja_yoga@outlook.com
Tel: +90 541 665 0987

Comments are closed.