YOGAKIOO 50 SAATLİK YİN YOGA UZMANLIĞI 2018

Kimler katılabilir?

Eğitim Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır. Ancak 200 saatlik temel eğitmenlik sertifikası olan kişiler kurstan sonra ders verme yetkisine sahip olacaktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler

1.Buluşma 05/06 Mayıs 2018

2.Buluşma 12/13 Mayıs 2018

Toplamda 40 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 10 saat yin yoga ders katılımı şarttır. Bu 10 saati kursa katılmaya karar verdikten sonra kurs başlamadan önce de tamamlamak mümkündür.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?

Bu eğitim herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga eğitmenlerinin yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip ders verebilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer eğitimlerde olan pratikler daha azdır ve katılımcı ders vermeyecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ

1. Yoga Anatomisi

Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.

2. Yin Yoga Pozları

Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.

3. Meridyenler ile 5 Element

Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

4. 5 Element ile Taoist Meditasyon deneyimi

5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Elementlerin günlük hayatımızda bizi nasıl etkilediklerini gözler önüne sermede yardımcı olur.

5. Diğer Konular

Ders verme tekniklerini geliştirme

Ders verme korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme

Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Taoist akışların üzerinden geçilecektir.

Eğitim Bedeli: 1700.-TL + KDV’dir.

Katılım için, ön kayıt ücreti olan 300TL’nin 17 Kasım Cuma gününe kadar yapılarak yer ayırtılması gerekmektedir.

Mümkün olan en kısa sürede son derece zengin bilgi ile donatılmış bu değerli programda birlikte olmak dileği ile,

Yogakioo

Tel: +90 0212 852 7267

email: beylikduzu@yogakiooturkiye.com

Cumhuriyet Mahallesi
1988 Sokak No:8
Sultan Konutları
Beylikdüzü, İstanbul 34515

yogakiooturkiye.com

 

Comments are closed.