Nisan’da Anatomik Duruş Atölyesi

Nisan’da Anatomik Duruş Atölyesi

 

Anatomi ve Fizyolji konusunda Uzman olan Berra Sertel ile Bütünsel Anatomi Analizi
“Fotoğrafını at, duruşuna anlam kat!”

Kimler katılabilir?

Yoga yapan ve öğreten herkes bu atölye çalışmasına katılabilir.
Yogayı ruh, zihin, beden, keyif, sağlık, hobi ve birçok nedenle yapan herkese kapımız açıktır çünkü bu atölyeye katılmak için uzun zamandır Yoga yapmanız bile şart değildir!

Neden Katılmalıyım?

Çoğu kez bilgiler yerine oturmadığından duruşu kişi hatalı mı doğru mu yaptığını, nasıl daha derinleşebileceğini anlamış olduğunu düşünse de, yoga uygulamalarına düzenli devam etse de arzuladığı hedefe ulaşamıyor. Bu gibi hallerde bütünsel anatomi analizi yapılmadan kişiyi istediği noktaya taşımak mümkün değildir.
Kendi bedenini hangi duruşta hangi hizada konumlayarak fayda sağlayabileceğini anlamak istiyorsan, Uzmansan ve öğrencilerini doğru yönlendirmek istiyorsan katılman oldukça büyük fayda sağlayacaktır çünkü analiz yaparken birçok farklı beden ve hiza göreceksin.

Nasıl katılabilirim?

İstersen sadece dinleyici olarak katılabilir ve soru sorabilirsin.
İstersen bir Yoga duruşunda veya birkaç Yoga duruşunda fotoğraflarını çekip sorunu sorabilirsin.
Sağlıklı olman veya bedeninde fizyolojik bir sorunun olması önemsizdir sadece atölye esnasında belirtmen gerekir çünkü hizalar buna göre mutlaka ve mutlaka değişiklik göstermelidir yoksa bedenimize şifa olsun diye yaptıklarımız geleceğimize olumsuz yatırım yapmakla sonuçlanır.

Kendi fotoğraflarını paylaşmak istemiyorsan başka fotoğraflarla ve sorularla da aramızda yerini alırsan seviniriz.

Bu atölyede karışmadan herkese nasıl sıra gelecek?

Pandemide zoom üzerinde eğitim ve atölye konularında kazandığımız deneyimlerle kimsenin sırasını almadan düzenli bir işleyişimiz olacaktır. Büyük bir ses karışıklığını önlemek adına zaten moderatörümüz olacaktır. Duruşunu paylaşan kişi ile analiz yapan Berra Sertel sesli ilerlerken akabinde soru sormak isteyen moderatörün de yönetimi ile kendisine söz hakkı tanınacaktır ve böylece tüm sorulara da cevap alınacaktır.
Her katılımcının bir fotoğrafına bakıp ilerleyip bittiğinde ise ikinci fotoğraflar için eğer varsa döngü tekrar baştan başlayacaktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatleri:

18 Nisan Pazar 13:60-16:00

Telefon : 0212 351 00 96
E-Posta : info@yogasala.com

Comments are closed.