Adana Yogakioo 50 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı 2019

Kimler katılabilir?
Eğitim Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır. Ancak 200 saatlik temel eğitmenlik sertifikası olan kişiler kurstan sonra ders verme yetkisine sahip olacaktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler
1.Buluşma 09-10 KASIM 2019
2.Buluşma 16-17 KASIM 2019

Toplamda 40 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 10 saat yin yoga ile ilgili ödev yapmak şarttır. Ödev dahilinde olanlar; kitap okumak ve derslere katılmak ve ders anlatmak

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
Bu eğitim herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga eğitmenlerin yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip ders verebilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer eğitimlerde olan pratikler daha azdır ve katılımcı eğitim saatleri dahilinde ders vermeyecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ
1. Yoga Anatomisi
Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.
2. Yin Yoga Pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.
3. Meridyenler ile 5 Element
Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Kişilerin pozlarda hissettiği her ne ise o hissiyatı ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak, zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutmayı da hedefler.
4. 5 Element ile Taoist Meditasyon deneyimi
5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilse de olacak diye bir kaide yoktur. Elementlerin günlük hayatımızda bizi nasıl etkilediklerini gözler önüne sermede yardımcı olur.
5. Diğer Konular

Ders verme tekniklerini geliştirme

Ders verme korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile Yin Yoga dersinde başa çıkabilme

Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme

Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Taoist akışların üzerinden geçilecektir

Kayıt ve Bilgi İçin
Adres: Cemalpaşa Mh. 63010 Sk. Sümer Towers Sitesi. A Blok Kat:1 No:2 Seyhan – Adana
Telefon : 532 583 4787
Mail: adana@yogakiooturkiye.com

Comments are closed.