Asana Merkezi 100 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı 2016

(Yoga Alliance onaylı)

Kimler katılabilir?
Eğitim Yogaya ilgi duyan herkese açıktır.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
Bu eğitim herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga eğitmenlerin yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip ders verebilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ

 1. Yoga Anatomisi 
  Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.
 2. Yin Yoga Pozları
  Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.
 3. Meridyenler ile 5 Element
  Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.
 4. 5 Element ve Taoist nefes Meditasyonu
  5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.
 5. Diğer Konular
  Ders verme tekniklerini geliştirme
  Ders verme korkusunu yenme
  Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
  Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme
  Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi
 • Buluşma Tarihleri ve Saatler
  1. Buluşma 24- 25 Eylül  2016
  2. Buluşma 22 – 23 Ekim 2016
  3. Buluşma 29 – 30 Ekim 2016
  4. Buluşma 10- 11 Aralık 2016

Toplamda 64 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 36 saat yin yoga ders katılımı ve ders verme şart. Detaylar katılımcılara eğitimin birinci günü bildirilecektir. Birebir Berra hoca ile konuşabilirsiniz.

Eğitim Bedeli: 2.100 TL +KDV

Kayıt için Asana Merkezi
Telefon: 0216 403 23 00
E-Posta: info@asanamerkezi.com

Comments are closed.