İZMİR YOGA 50 SAATLİK YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI 2018

(YA Katılım Sertifikalı)

Kimler katılabilir? 
Çalışma Yogaya ilgi duyan herkese açıktır. Ancak 200 saatlik temel uzmanlık sertifikası olan kişiler kurstan sonra pratik yaptırma yetkisine sahip olacaktır.

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
Bu çalışma herkese açık olmakla birlikte asıl hedef var olan yoga uzmanlarının yin yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip pratik yaptırabilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır. Temel bilgiler eksiksiz verilecektir. Diğer çalışmalarda olan pratikler daha azdır ve  katılımcı pratik yaptırmayacaktır.

 1. PROGRAM İÇERİĞİ
  1. Yoga Anatomisi

  Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.
 2. Yin Yoga Pozları
  Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir.
 3. Meridyenler ile 5 Element
  Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.
 4. 5 Element ve Taoist nefes Meditasyonu
  5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.
 5. Diğer Konular
  Pratik yaptırma tekniklerini geliştirme
  Pratik yaptırma korkusunu yenme
  Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
  Yin Yoga Pratik yaptırma tarzlarını oluşturabilme
  Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi
 • Buluşma Tarihleri :
  2/4 Şubat 2018
  9/11 Şubat 2018
  Cuma-Cumartesi-Pazar | 10:00-18:00Ücret:1500tl +kdv

Bu uzmanlıkta asıl hedef var olan yoga uzmanlarının Yin Yoga sistemini daha kısa bir süreçte öğrenip Pratik yaptırma yeteneğini geliştirmeye yönelik olmasıdır.

*Toplamda 40 saat + 10 saat yin yoga ders katılımı şart.
*Bu 10 saati kurs başlamadan önce de tamamlamak mümkündür.

*Taksitlendirme hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz
**Etkinlik İzmir Yoga tarafından iptal edilmediği sürece kapora geri ödemesi apılamaz ve başka etkinliğe aktarılamaz
**Kontenjanlar sınırlı sayıda olduğu için ödeme yapanların kayıtları kesinleşecektir.

+90 232 421 1165
info@izmiryoga.com
www.izmiryoga.com

 

Comments are closed.