İstanbul Githa Yoga 100 Saatlik Yin Yoga Programı 2019

Kimler katılabilir?

Program Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler

1.Buluşma             23-24 Mart 2019

2.Buluşma             20-21 Nisan 2019

3.Buluşma             04-05 Mayıs 2019

4.Buluşma             25-26 Mayıs 2019

 

Not: her gün 9 saat yemek arası dahil toplamda 72 saat yapıyor

 

Toplamda 72 saat Berra Sertel ile teori ve pratik + 28 saat yin yoga ile ilgili ödevleri tamamlamak şarttır.

PROGRAM İÇERİĞİ

  1. Yoga Anatomisi

Bu bölüm ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Program tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.

  1. Yin Yoga Pozları

Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla uzmanlar ve katılımcılar bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir. Ayrıca Taoist akışlar da içermektedir.

  1. Meridyenler ile 5 Element

Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Yin Yogadaki bütünselliği keşfedebilmek adına meridyenler konusu derinlemesine incelenecektir ve pozlara nasıl taşınabileceği öğretilecektir. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

  1. 5 Element ve Taoist Meditasyon

5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.

  1. Diğer Konular

Pratik yapma tekniklerini geliştirme

Pratik korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme

Yin Yoga pratik tarzlarını oluşturabilme

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Kayıt ve bilgi için İletişim: Githa Yoga

Saray Arkası Sok. Muhterem Apt. No.39 Daire:1-2
Gümüşsuyu, Istanbul, Turkey

Tarif: Gümüşsuyu CVK Oteli’ni geçip Alman Konsolosluğu’nun arasındaki sokaktan girince, dümdüz aşağı inip, ilk sol sokaktan giriyorsunuz. (Ayazpaşa Camii’nin sokağı)Sokağın bitiminde sola kıvrılınca 39 numara)

Tel: +90 533 305 63 79
Tel: +90 212 245 92 26

E-mail: info@githayoga.com.tr

Comments are closed.