YogaŞala – YA Onaylı 50 Saatlik Online Yin Yoga Eğitimi

Bu alışılmadık Corona döneminde güvende ve evde kalarak Yin Yoga Uzmanı ol,
hayatını dönüştürecek bu süreci başlat!
Bilimsel ve psikolojik gerçeklerin yansımasıyla harmanlanan bu bilgi dolu Yin Yoga eğitimini kaçırmak istemiyorsan sen de aramıza katıl!

Kimler katılabilir?
Bu çalışmaya Yin Yogaya ilgi duyan, merak eden, yin yoga ders vermek ve tek başına yapabilecek duruma gelmek isteyen, bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.

Buluşma Tarihleri ve Saatleri:

10 Haziran Çarşamba 19:30-22:00
12 Haziran Cuma 19:30-22:00
14 Haziran Pazar 13:00-17:10

16 Haziran Salı 19:30-22:00
18 Haziran Perşembe 19:30-22:00
20 Haziran Cumartesi 13:00-17:10

22 Haziran Pazartesi 19:30-22:00
24 Haziran Çarşamba 19:30-22:00
26 Haziran Cuma 19:30-22:00
28 Haziran Pazar 13:00-17:10

Hafta sonları 12,5 saat
Hafta içi 17,5 saat
Toplam 30 saat

•Eğitim süreçleri kayıt altına alınacaktır. Bir sorun çıkmadığı sürece link katılımcılarla paylaşılacaktır. Böylece eğitimi kaçıran veya tekrar etmek isteyen bir kez daha izleyebilecektir.

Eğitim süreci nasıl işleyecektir?
• Toplamda 30 saat Berra Sertel ile online teori ve pratik olacaktır.
• 10 saat online yin yoga ders katılımı şarttır. Bu 10 saati kursa kayıt olduktan sonra tamamlamaya başlayabilirsiniz.
• Yin Yoga derslerini illaki Berra Sertel ile yapma zorunluluğu yoktur, başka uzmanların dersleri de sayılacaktır. Yogaşala IG TV üzerinden kayıtlı Yin Yoga derslerini yapmak da bu 10 saate sayılacaktır.
• Kalan diğer 10 saat ise okunması gereken kitaplara ayrılacaktır. Bu kitapların bir an önce okunması şart değildir. Okunması gereken bu dört ve oldukça ince kitapların isimleri kayıttan sonra öğrenciye bildirilecektir.
• Yapılacak online eğitim buluşmalarında öğrencilerin soruları bitmediği sürece saat doldu diye eğitim kesilmeyecektir!

Bu programı diğer 100 saatlik programlardan ayıran özellik nedir?
100 saatlik eğitimlerde yin yoga uzaman adayları birer saat ders anlatmak zorundadırlar ve aradaki en büyük fark budur. Eğitim dosyası içerik açısından farklılık göstermemektedir, 220 sayfadır ve kayıttan sonra öğrenciye e-posta yoluyla gönderilecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ
Yoga Anatomisi
Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerini keşfetmelerine ışık tutacaktır. Verilecek olan anatomik bilgiler ömürlüktür, sağlam bir temel oluşturularak diğer Yoga tarzlarında da kullanabilecektir. Özellikle son dönemde önemi daha fazla anlaşılan ve artan fasya yapıları son araştırmalar doğrultusunda aktarılacaktır çünkü bilim her gün değişmektedir.

Yin Yoga Pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli uzmanların Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla katılımcılar bireysel yin yoga uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecek ve aktarabilmeyi algılamış olacaktır. Bütün temel yin yoga duruşları oldukça detaylı incelenecek olup, belirli rahatsızlıklarda hizanın nasıl değişmesi gerektiğine bakılacaktır.

Meridyenler ile 5 Element
Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, daha derin bir çalışmadır. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutmasını sağlayacak şekilde aktarımlar olacaktır. Elementlerin yin yoga duruşlarına nasıl uyarlandığı Pauli Zink öğretisiyle örtüşecek şekilde bakılacaktır. Çin Tıbbı elementlerin günlük hayatımızdaki etkilerinden poza nasıl taşıdığımıza psikolojik açıdan bakılacaktır.

Diğer Konular
Yin Yoga ders verme tekniklerini geliştirme
Yin Yoga ders verme korkusunu yenme
Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
Yin Yogada tarz oluşturabilme
Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları

Kayıt ve Bilgi
info@yogasala.com 

Comments are closed