Altınoluk Irmak Spor Klübü 100 Saat Yin Yoga Uzmanlık Programı 2020

Kimler katılabilir?

Eğitim, Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler

1.Buluşma             17-18-19 Nisan 2020

2.Buluşma             01-02-03 Mayıs 2020

3.Buluşma              16-17 Mayıs 2020

Berra Sertel ile teori ve pratik + 64 saat. 36 saat ise kitap okumalarına ve ödevlere ayrılacaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Bu eğitim, bilimsel ve psikolojik gerçeklerin yansımasıyla şekillenip, en son bilimsel araştırmaları göz önünde bulundurarak işlenecektir.

  1. Yoga Anatomisi

Bu bölüm ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.

  1. Yin Yoga Pozları

Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir. Ayrıca Taoist akışlar da içermektedir.

  1. Meridyenler ile 5 Element

Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Yin Yogadaki bütünselliği keşfedebilmek adına meridyenler konusu derinlemesine incelenecektir ve pozlara nasıl taşınabileceği öğretilecektir. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

  1. 5 Element ve Taoist Meditasyon

5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.

  1. Diğer Konular

Ders verme tekniklerini geliştirme

Ders verme korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme

Genel Fasya Anatomisi

Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Ücret: Kayıt ve bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Irmak Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü
@İrmakclub_omerogluteam
@İrmaksaglikliyasamsporkulubu
Narlı mahallesi 89/1
Edremit/ Balıkesir

Nurhan ırmak
0532 2283185
@nurhanirmak

Volkan Ömeroğlu
0507 9320241
@Volkan _omeroglu

Comments are closed