Altınoluk Irmak Spor Kulübü 100 Saat Yin Yoga Uzmanlık Programı 2020

ALTINOLUK IRMAK SPOR KULÜBÜ 100 SAAT YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI 2020

Uzmanlığını al, hayatını dönüştürecek bu süreci başlat!
Bilimsel ve psikolojik gerçeklerin yansımasıyla harmanlanan bu bilgi dolu Yin Yoga eğitimini kaçırmak istemiyorsan sen de aramıza katıl!

Kimler katılabilir?
Eğitim, Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler
1.Buluşma             17-18-19 Nisan 2020
2.Buluşma             01-02-03 Mayıs 2020
3.Buluşma              16-17 Mayıs 2020

Berra Sertel ile teori ve pratik + 64 saat. 36 saat ise kitap okumalarına ve ödevlere ayrılacaktır.

PROGRAMIN İÇERİĞİ
Yoga Anatomisi

Ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Çalışma tek bir uzman görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Uzman bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve katılımcılarının kendilerini keşfetmelerine ışık tutacaktır.

Yin Yoga Pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir. Ayrıca Taoist akışlar da içermektedir.

Meridyenler ile 5 Element
Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Yin Yogadaki bütünselliği keşfedebilmek adına meridyenler konusu derinlemesine incelenecektir ve pozlara nasıl taşınabileceği öğretilecektir. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.

5 Element ve Taoist Meditasyon
5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.

Diğer Konular
Ders verme tekniklerini geliştirme
Ders verme korkusunu yenme
Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme
Genel Fasya Anatomisi
Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme
Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Kayıt ve Bilgi
Yer:  Irmak Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü, Narlı mahallesi 89/1
Edremit/ Balıkesir
E-posta:  yoga@berrasertel.com
Tel: Nurhan Irmak 0532 2283185, Volkan Ömeroğlu 0507 9320241

 

Comments are closed