Datça Yoga 50 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programı

YA ONAYLI 50 SAATLİK YİN YOGA UZMANLIK PROGRAMI
Kimler katılabilir?
Eğitim Yin Yogaya ilgi duyan ve bilgi sahibi olmak isteyen herkese açıktır.

Buluşma Tarihleri ve Saatler

1.Buluşma 04-05 Ocak 2020
2.Buluşma 11-12 Ocak 2020

Berra Sertel ile teori ve pratik + 64 saat / Yin Yoga ders katılımı 20 saat / Kitap okumaları ve diğer ödevler 16 saat

EĞİTİM İÇERİĞİ
1. Yoga Anatomisi
Bu bölüm ezbere dayanmayan bir sistemle hareket sistemini öğretmeyi ve anlamayı hedefler. Eğitim tek bir eğitmen görüşünü ve tek bir ekolü içermez. Eğitmen, bedensel farklılıkları ve pozun faydalarını anlayarak kişinin bilirkişiye ihtiyacı olmadan analiz edebilmeyi öğretmeyi hedefler. Bedendeki yapılar arasındaki bağı bir bütün olarak anlamak temel esas olarak incelenecektir. Bu bilgiler, kişinin kendisini ve öğrencilerinin kendilerine keşfetmelerine ışık tutacaktır.
2. Yin Yoga Pozları
Sarah Powers, Bernie Clark ve Paul Grilley gibi değerli eğitmenlerin Yin Yogayı benimseme şekli ve hepsinin üstadı Paulie Zink’in Yin Yoga poz anlayışı çerçevesinde incelenecektir. Farklı yaklaşımlarla eğitmenler ve öğrenciler bireysel uygulamalarında kendilerine en uygun olan tarzı oluşturabilecektir. Ayrıca Taoist akışlar da içermektedir.
3. Meridyenler ile 5 Element
Yin Yoga kişiyi sadece meditasyona hazırlayıp, bedende kalıcı bir esneklik bırakıp kişiyi rahatlatması ile sınırlanamaz, çok daha derin bir çalışmadır. Yin Yogadaki bütünselliği keşfedebilmek adına meridyenler konusu derinlemesine incelenecektir ve pozlara nasıl taşınabileceği öğretilecektir. Bedenimizdeki meridyen noktalarını ve temsil ettikleri temel duygu çerçevesinde sahip olduğu elementiyle anlamak esas alınır. Ezber yöntemin dışında kişilerin pozlarda hissettiklerini ruh-beden-zihin çerçevesinde anlamak ve zihnin derinlerine ulaşıp çözülmelere ışık tutulur.
4. 5 Element ve Taoist Meditasyon
5 element meditasyonu Paulie Zink öğretisini temel alır ve aktif bir meditasyon şeklidir, kişide travmatik çözülmelere vesile olabilir. Taoist nefes meditasyonu daha deneyimli kişilerin yin yoga pozları içerisinde uygulayabilecekleri bir çalışmadır.
5. Diğer Konular
Ders verme tekniklerini geliştirme

Ders verme korkusunu yenme

Sıkça rastlanan rahatsızlıklar ile başa çıkabilme

Yin Yoga ders tarzlarını oluşturabilme

Temel, orta ve ileri seviye yin yoga dersi vermenin püf noktaları

Düzeltmeler, Sıkça görülen rahatsızlıklar, Çakralar, Yin yogada Psikoterapi

Program Bedeli: Ödeme ve kayıt işlemleri için DATÇA YOGA

İletişim: Datça Yoga
Adres: 62 sokak 48900 Datça
Email: datcayoga@hotmail.com
Tel: 0506 690 58 19

Comments are closed